IPL – PULSNÍ SVĚTLO

V současné době nemáme v tomto oboru žádnou nabídku služeb. Děkujeme za pochopení.

IPL je zkratka pro intenzivní pulsní světlo (anglicky Intense Pulsed Light). Jedná se o světlo, podobné laserovému paprsku, které produkuje speciální safírová výbojka. Vlnová délka bývá zpravidla v rozmezí 490nm – 1200nm. V závislosti na použitém krystalu dochází k různým lomům světla a k produkci různých vlnových délek. Nastavením frekvence při emisi fotonů a také intenzitě (výkonu) světla je možné dosáhnout léčení ošetřované pokožky v dermatologii, trvalé epilaci v kosmetických salonech nebo též k omlazování pleti.

Pro zintenzivnění účinků IPL se stroje a technologie využívající pulzní světlo čím dál častěji začínají rozšiřovat o lékařskou radiofrekvenci, používanou též pro neinvazivní liposukci. Radiofrekvenční záření unipolární, bipolární nebo tripolární při ošetření IPL současně pozitivně působí na kožní kolagenovou vrstvu.

Intenzivní pulsní světlo je v současnosti nejmodernější metodou epilace, při které dochází ke zničení vlasového folikulu prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Melanin, obsažený v odstraňovaném chloupku, je barvivo, které chloupku dodává jeho zbarvení. Intenzivní pulsní světlo přitom reaguje právě s tímto barvivem a chloupek destruuje přímo ve vlasovém folikulu a to aniž by se přitom poškodila okolní tkáň. Proto je tato metoda tím účinnější, čím je chloupek tmavší. Na rozdíl od laserů, které se v dermatologii na fotoepilaci používají, je ale IPL výrazně účinnější i na světlejší chloupky a jeho pokrytí je tudíž širší.

Oproti klasické depilaci, kdy se odstraňuje ochlupení nebo vlasy klasickými metodami, krémy, pinzetou nebo voskem, tato metoda nepoškozuje okolní pokožku a navíc její opakované použití vede k výrazné trvalé redukci nežádoucího ochlupení.